Burası Survivooor! Burada herşey gerrçeeek!

Dün akşam yakın bir arkadaşımla telefondaydık. Survivor finali var açın dedi.. Biz de böylece ilk defa Nihat Doğan millisi olduk. Çok TV izlemesek de arada bir açtığımızda o tiz (3.5 oktavlıkmış ya ondan!!!) sesiyle reklama çıkınca gözümüzü alamadığımız karakteri biraz daha yakından izledik anlayacağınız.

Gerçi yarıdan başladık başlamasına da, insanın bünyesi alışkın olmayınca o kelime bombardımanından arada bir kalkıp nefes alması, su içmesi filan gerekebiliyor. Hatta bir ara vesile oldu da kayınpederim ile birlikte ne zamandır duvara asmadığımız resimlerin ölçüsünü alma gücünü bile verdi bana bu program.

Nihat Doğan çok enteresan, karikatür gibi bir tipmiş. Ben kendisini Zaytung’un yaptığı yalan haberde tanıdım. İnsanın gerçekten bu insanın gerçek olduğuna pek inanası gelmiyor… Dün akşamki oylama öncesinde de çok yordu beni vıdı vıdısı. Hatta bu adada kalan insancıklar 70 gün bu adama nasıl dayandılar hayret ettim. Ama günün sonunda Türk insanı ‘efendi’ Derya Büyükuncu’yu bu yarışmanın birincisi seçmeye karar verdi.

Dolayısıyla diyeceğim şu ki insanlar zannederim dışarıdan nasıl algılandıklarının, yani kişisel markalarının nasıl bir etki yarattığını değerlendiremediklerinde geldikleri son nokta bu şekilde oluyor ve her ne kadar rating getiren bir karakter haline dönüşseniz de insanların yadırgayıp ‘nefret etmeyi sevdikleri’ bir karakterden öteye gidemiyorsunuz.

Burada sizi Zaytung’un herhalde birkaç hafta önce yazdığı şahane çakma Nihat Doğan haberi ile başbaşa bırakıyorum:

“Türkücü Nihat Doğan” Tiplemesiyle Gönülleri Fetheden Başarılı Oyuncu Demir Kungül, Artık Yeni Projelerde Yer Almak İstiyor

Tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği, milyonların sevgilisi NiNihat Doğan tiplemesini oynayan başarılı oyuncu Demir Kungülhat Doğan karakterini yıllardır başarıyla canlandıran başarılı oyuncu Demir Kungül, verdiği özel bir röportajda Nihat Doğan tiplemesinin gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bundan sonrası için ise artık yeni projelerde de yer almak istediğini belirtti.

Demir Kungül, Ankara Devlet Tiyatrosunun emektar oyuncularından biri. Tiyatroyla başladığı oyunculuk kariyerine daha sonra televizyon yapımlarıyla devam eden ve ilk olarak “Cennet Mahallesi” adlı dizide “Fırıldak Taksici Cihan” rolüyle dikkatleri üzerine çeken Kungül, uzun yıllardır da ekranlarımıza “Fantastik Türkücü Nihat Doğan” tiplemesi ile konuk oluyor.

Yarattığı karakterle yaşamaya alıştı

Dün akşam verdiği bir röportajla yarattığı tipleme Nihat Doğan ve kendisi hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Demir Kungül, sözlerine Nihat Doğan karakterinin artık kendi isminin önüne geçtiğini itiraf ederek başladı.

“Nihat Doğan” olarak yaşamaya alıştığını kaydeden Kungül, “Halkımız sağolsunlar çok sevdiler Nihat’ı. Çünkü Nihat kimi zaman gerçek olamayacak kadar absürd bir karakter gibi görünse bile temelde içimizden biri; biraz duygusal, sapına kadar delikanlı, hafif kafası karışık, çoğu zaman da ne yaptığını, ne söylediğini bilmeyen bir adam.” diyerek canlandırdığı karakteri, mizah sektöründeki çok değerli yazar arkadaşlarının da katkılarıyla yarattığını kaydetti. Kungül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplumsal bir misyon üstleniyoruz”

“Tabii mizahın doğası gereği zaman zaman abartı derecede saf olabiliyor Nihat, oldukça karikatürize yanları var… Ama bir anlamda biraz da sürdürülebilir bir iş olmasını sağlıyor bu. Düşünsenize, her şeyi yükleyebiliyorsunuz oynadığınız karaktere. Ne dese sakil durmuyor, ne yapsa oluyor. Yani o haliyle siyaset bile yapmaya çalışabiliyor. İşte, Nihat mesela politikaya da atılmak istiyor, öyle bir hırsı var fakat o kadar saf ki, demagoji bile yapamıyor. Orada biraz da günümüz siyasetindeki dini, milliyetçi sömürüye dair göndermeler var. O anlamda, bence yarattığı farkındalıkla önemli bir toplumsal misyonu da yerine getirdi Nihat tiplememiz.”

Farklı roller almak istiyor

İnsanların artık dışarıda kendisine “Nihat Abi” diye seslendiklerini söyleyen usta oyuncu Kungül, “Açıkçası başlarda Nihat rolünün üzerime yapışmasından korkuyordum ancak daha sonra bu durumu ben de kanıksadım. Şimdi evdeyken eşim bile beni zaman zaman Nihat diye çağırıyor. Aramıza bir espri oldu artık bu. Hem rahmetli Kemal Sunal’ı da yıllarca Şaban diye tanıdı sevdi insanımız. Onun gibi bir efsanenin yolundan gitmek de benim için ayrıca büyük bir onur.” dedi ve ekledi: “Fakat yine de oyunculuk kariyerime bundan sonra farklı rollerde devam etmek istiyorum. Şu an bazı teklifler var ancak henüz netleşmediği için fazla ayrıntıya giremiyorum. Yalnız şu kadarını söyleyeyim, belki önümüzdeki dönem dram tarzı bir yapımda sevenlerimin karşısına çıkarak onları şaşırtabilirim.”

…….

Yazının devamı için:

Kaynak  http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=95449

Reklamlar

Haziran 21, 2011 tarihinde gündem içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 2 Yorum.

  1. Ben kesinlikle bu adama 30 saniyeden fazla dayanamiyorum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: