Sıcacık bir anne baba hikayesi…

Dün annem ve babamın evlilik yıldönümüydü. Birisi Girit göçmeni bir ailenin okumuş kızı, diğeri de Kastamonu’nun minicik şirincecik bir köyünden  vizyoner bir dede ve  ineğini keman almak için satan bir baba sayesinde çıkıp okuyan müziğe çok yetenekli bir genç. İkisi de öğretmen oluyor ve  ilk tayin yerlerinde tanışıp evleniyorlar.  Gerisi upuzuun güzel bir hikaye. Hala çok sevgi dolu, çok mutlular. Onlar eğitimci yanları ve kuvvetli içgüdüleriyle harika bir çalışan anne baba örneği… Her zaman çocuklarının sözüne değer veren, gelişmeleri için ellerinden geleni yapan, gerektiğinde geride durmasını bilen, hep çok verici ama aynı zamanda disiplinli ve her zaman çocuklarının kararlarına saygı duyan birer anne babalar. Bir örnek vereceğim, ben ilkokuldayken yemek masasında biz çocukları da ilgilendiren kararlar var ise yemek sonrası konuşulur ve herkesin fikri alınırdı. Hatta konuları parmak kaldırarak oylardık : ) Bu bana hep fikrime değer verildiğini hissettir ve özgüven verirdi.

Dün bu muhteşem ikilinin tüm evli çiftlere parmak ısırtacak bir mesajlaşmaları olmuş, şimdi benim de okuyunca mutluluktan gözlerim doldu. Bunu da izinleriyle sizlerle paylaşmak istedim:

Annecim’in mesajı: Bugün sevgili eşimle mutlu beraberliğimizin yıldönümü…Kaçıncı yıl olduğunu merak ettinizse hiç önemli değil…..Daha yaşımız başımız kaç. Geriye dönüp baktımızda keşke…değil de iyi ki dediğimiz o kadar çok şey var ki….İyi ki seninle birlikteyim , bunca güzel yıllar için teşekkürler. Sağlıklı mutlu nice yıldönümlerine,seni çok seviyorum…
Babacım’ın buna cevabı: Sevgili eşimin de belirttiği gibi bugün bizim evlilik yıldönümümüz. Kendisi benim de duygularımı güzel sözcüklerle ifade etmiş.Çok sevdiğim iki çocuğumun annesi …Her zaman her konuda desteğini esirgemeyen paylaşan vefakar eşim.İyi ki varsın.Ben de geçirdiğimiz güzel yıllar için sana teşekkür ediyorum.Nice sevgi dolu sağlıklı yıllara…

Sanıyorum bu iç mutlulukları onları iyi birer eğitmen ve daha önemlisi mükemmel birer anne baba yapıyor. Bizlere de onlar gibi içimizdeki sevgiyi etrafımıza yansıtmak, o sevgi ile iyi birer ebeveyn olmaya gayret etmek düşüyor.

Aman nazar değmesin…

Amin : )

Reklamlar

Ağustos 3, 2011 tarihinde anneler için içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: