İstanbul Startup Weekend 2012 başlıyor!

Geçen sene girişime merak salmış birçok kişiyle tanışmama vesile olan Startup Weekend yarışması bu sene de Microsoft Türkiye ofisinde 27-29 Nisan arası gerçekleşecek. Organizasyon ile ilgili detaylı bilgiler de aşağıda:

 

STARTUP WEEKEND HEYECANI BAŞLIYOR!

Girişimci Ruha Sahip Herkesin Başvurularını Bekliyoruz!
Startup Weekend (Sıfırdan Şirket Kurma Hafta Sonu), katılımcıların gruplar halinde çalışarak parlak bir iş fikrini bir haftasonu süresince şirketleşme aşamasına getirdikleri bir girişimcilik yarışması!

Şimdiye kadar 100’ü aşkın ülkede gerçekleştirilen Startup Weekend’in üçüncüsü Microsoft ve Özyeğin Üniversitesi ana sponsorluğunda düzenleniyor.

Bu sene aynı heyecanı 27-29 Nisan tarihleri arasında yaşayacağız!

Startup Weekend’e Kimler Başvurabilir?

Parlak bir iş fikri olanlar, yazılımcılar, tasarımcılar, pazarlamacılar, şirket kurmak isteyen girişimciler, kısacası girişimci bir ruha sahip olduğunu düşünenherkes başvurabilir.

Nasıl Başvuracağız?

Başvurular 24 Nisan 2012 tarihine kadar http://istanbul.startupweekend.org adresinden kabul ediliyor. Startup Weekend İstanbul’un toplam 200 katılımcısı, gelen başvurular arasından Özyeğin Üniversitesi tarafından belirlenecek.

Yarışmacıları Nasıl Bir Haftasonu Bekliyor?

Yarışma, 54 saat boyunca kesintisiz bir şekilde doludizgin devam edecek. Katılımcılar 27 Nisan Cuma akşamı en iyi 10-15 fikri oyladıktan sonra, kiminle ve hangi fikir üzerinde çalışmak istediklerine karar vererek ekipleri oluşturacaklar. Ekipler, Cuma gecesinden başlayarak Pazar akşamına kadar, kod yazacak, iş fikri geliştirecek, araştırma yapacak, iş planı hazırlayacak ve kuracakları şirketin vizyonunu sürekli olarak geliştirecekler. Pazar akşamı ise ekiplerin birbirlerinin sunumlarını izlemelerinin ardından startup dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri çeşitli kategorilerde en başarılı ekipleri seçecek.

Reklamlar

Nisan 27, 2012 tarihinde girişimcilik içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: